آرایش-لایت-یا-آرایش-اروپایی

آرایش لایت یا آرایش اروپایی چیست؟

مطالعات نشان میدهد که حداقل تحت گرایشهای فعلی مد، آرایش لایت یا آرایش اروپایی بر آرایشهای سنگین ترجیح داده میشود. زیرا به نظر جذابتر میاید و امکان بیان بیشتر شخصیت افراد و تشخیص راحت تر دیگران را فراهم میاورد. در صورتی که به تازگی شروع به آرایش کرده اید و می خواهید ظاهر ظریفی داشته باشید، آرایش به صورت طبیعی و لایت می تواند جلوه زیباتر و شیک تری به شما بدهد. حتی اگر تاکنون آنرا امتحان نکرده اید، این امر به سادگی امکان پذیر میباشد. تنها کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

پوست صورت خود را از هرگونه آلودگی و یا مواد آرایشی باقی مانده تمیز کنید

مواد پاک کننده آرایش را بر روی یک تکه پنبه قرار دهید. پنبه آغشته را بر روی پوست صورت مالش دهید تا آرایش قدیمی کاملا از روی پوستتان پاک شود. برای انتخاب محصولات مناسب حتما باید شناخت کافی نسبت به نوع پوست خود داشته باشید. دو بار در روز از پاک کننده و مرطوب کننده مناسب استفاده نمایید. در صورتی از لکه ها و جوش های سرسیاه رنج می برید، در دوره های زمانی مورد تایید پزشکتان، پوست خود را لایه برداری کنید. این روش از اصول اولیه آرایش لایت یا آرایش اروپایی است.

پوست صورت خود را مرطوب کنید

پیش نیاز یک آرایش لایت پوستی آماده است. به آرامی و با ملایمت مقدار مناسبی از لوسیون بدون بو و بدون روغن بر روی پوست خود ماساژ دهید. لوسیون های معطر می توانند پوست شما را ملتهب کرده و سبب ایجاد چین و چروک و یا واکنش آلرژیک شوند و لوسیون های روغنی سبب ایجاد آکنه بر روی پوست می شوند. برای ظاهر طبیعیتر به جای استفاده از کرم پودر، از مرطوب کننده های رنگی استفاده کنید. معمولاً این مرطوب کننده ها هم دارای SPF هستند. خانمهای خوش شانسی که پوست شفاف تری دارند با استفاده از مرطوب کننده رنگی بهترین ظاهر را خواهند داشت. داشتن پوست مرطوب یکی از پیش نیاز های آرایش لایت یا ارایش اروپایی میباشد.

برای لک های دور چشم خود از کانسیلر استفاده کنید

استفاده از کانسیلر قبل از کرم پودر کمک می کند تا میزان استفاده از آن به حداقل برسد. مطمئن شوید رنگ کانسیلر دقیقا مشابه پوست شماست وکاملا بر روی پوست اطراف چشم اعمال شود. این امر به منظور جلوگیری از ایجاد هاله و کاور کردن لکه های پوست اطراف چشم می باشد. همچنین به صورت اختیاری می توانید پوست این ناحیه را پودر بژ کاور نمایید. فقط مراقب باشید در استفاده از کانسیلر زیاده روی نکنید.

استفاده از کرم پودر بر روی قسمت های چرب پوست

برای داشتن یک آرایش لایت یا آرایش اروپایی در ابتدا بهتر است تعیین کنید که آیا از رنگ کرم پودر مناسب استفاده می کنید یا خیر. در نور طبیعی قرار بگیرید و کرم پودر را تست کنید تا مطمئن شوید رنگ مناسبی برای پوست شماست. چند علامت بر روی گونه خود بزنید و صورت خود را به گونه های مختلف زاویه دهید تا ببینید آیا رنگ کرم و پوست شما با هم مطابقت دارند یا خیر.

یک اسفنج را آغشته به کرم کنید و آن را بر روی صورت خود بمالید. در نظر داشته باشید کرم زدن را تا زیر خط فک خود ادامه دهید؛ اگر این کار را در لبه خط فک خود متوقف کنید یک خط واضح وجود دارد که رنگ کرم در آن به پایان می رسد و به نظر می رسد شما ماسک زده اید. اگر زیر چشمتان تغییر رنگ وجود دارد، روی خط کانسیلر زیر چشم خود 3 نقطه با استفاده از کرم پودر ایجاد کنید و با انگشت حلقه خود آن را به آرامی مخلوط کنید.

استفاده از برانزر برای آرایش اروپایی

یکی از اشتباهات متداول در آرایش استفاده از برانزر و یا رژگونه پس از آرایش چشم می باشد. استفاده از برانزر مناسب راهی عالی برای درخشش طبیعی در آرایش لایت می باشد. برانزر را به آرامی فقط در امتداد استخوان گونه و ناحیه T برای رسیدن به ظاهر طبیعی استفاده کنید. با این حال، برانزر در صورت استفاده نادرست بر روی پوست های کم رنگ ممکن است احمقانه به نظر برسد. در خانه با برانزر تمرین کنید و اگر از ظاهر آن خوشتان نمی آید این مرحله را رد کنید.

آرایش-لایتاستفاده از رژگونه

اگر از برانزر راضی نبودید، می توانید به جای آن رژگونه بزنید. رژگونه کرمی معمولاً بهتر از پودر عمل می کند زیرا حالت تازه ی به شما می دهد و ماندگاری بیشتری دارد. کمی رژگونه کرمی با رنگ شامپاینی، روی انگشت حلقه خود بمالید و روی استخوان گونه خود مخلوط کنید. توجه داشته باشید که نباید هم از رژگونه و هم برانز استفاده کنید. رژگونه جذابیت بصری خاصی به ارایش لایت یا ارایش اروپایی می دهد.

استفاده از خط چشم

برخی از بانوان ترجیح می دهند از مداد چشم استفاده نکنند، زیرا استفاده از خط چشم کمی از لایت بودن آرایش می کاهد. سایر متخصصان زیبایی می گویند چشم های خود را با یک خط چشم با جنس ژل رنگ بزنید. به نظر می رسد مداد از خط چشم مایع و یا ژل کمتر طبیعی است و استفاده از ژل راحت تر است. برای دو سوم خط مژه بالا و یک سوم خط مژه پایین خود از خط چشم استفاده کنید. خط را با استفاده از یک براش مناسب پخش کنید.

از خط چشم سفید برای بزرگتر نشان دادن چشم استفاده کنید

گوشه های داخلی چشم خود را با خط چشم سفید یا سایه چشم سفید پر کنید تا چشم های شما روشن تر به نظر برسد. برخی از افراد دوست دارند کمی خط چشم یا سایه سفید زیر استخوان ابرو بیفزایند تا چشمهایشان روشن تر و بیدارتر به نظر برسد.

استفاده از سایه چشم

برای یک ظاهر حرفه ای درآرایش لایت از دو رنگ سایه چشم استفاده کنید. رنگ هایی که انتخاب می کنید بسته به رنگ پوست شما می تواند طلایی، قهوه ای یا نقره ای باشد. از یک تناژ ملایم و خنثی بر روی کل پلک خود استفاده کنید و هرچه به سمت گوشه بیرونی چشم می روید رنگ سایه را کمی تیره کنید. برای داشتن ظاهری طبیعی، به یاد داشته باشید که رنگ ها را با هم ترکیب کنید.

استفاده از فرمژه و ریمل برای آرایش لایت

چشم ها تاثیر گذارترین عضو صورت شماست که در لایت و طبیعی بودن آرایش باید به آن دقت شود. فر کردن مژه ها ظاهری روشن و بیدار به شما می بخشد. اگر می خواهید مژه های خود را برجسته کنید، یک لایه از ریمل مورد علاقه خود را روی آن اعمال کنید. اگر از ریمل استفاده می کنید، با استفاده از یک برس مخصوص یا برس ابرو از تجمع و یک تکه شدن آن خودداری کنید.

از یک رژ لب کمرنگ برای آرایش لایت روشن استفاده کنید

از استفاده از رژ لب های گچی یا براق کننده های لب خودداری کنید. در مجموع رژ لب مایع بهترین مدل رژ لب است زیرا طبیعی به نظر میرسد و در روز دوام میاورد. از رنگی استفاده کنید که نزدیک به رنگ لب طبیعی شما باشد.

مقدار کمی از رژگونه براق را به مرکز لب های خود بمالید

این مرحله را قبل از بیرون رفتن در خانه امتحان کنید. بعضی افراد ظاهر رژگونه در مرکز لبهای را دوست ندارند. کاری را انجام دهید که به نظر شما بهترین است.

از ظاهر تازه و درخشان خود لذت ببرید که به سان شبنم صبحگاهی به نظر می رسید.

در نهایت پیشنهاد می شود از محصولات آرایشی دارای اصالت استفاده نمایید تا در دراز مدت اثرات مخربی بر روی پوست شما باقی نگذارد. همچنین در انتخاب محصولات آرایشی در نظر داشته باشید کمپانی هایی را انتخاب نمایید که در فرآیند تولید و کنترل کیفیت آنها از تست های حیوانی استفاده نشده باشد تا در ضمن داشتن صورتی زیبا حقوق سایر موجودات زنده را نیز رعایت کرده باشیم. آرایش لایت یا آرایش اروپایی یکی از جذابترین آرایش های جهان است. سالن زیبایی آرزو براتی با به کار گیری نیروهای با تجربه یکی از بهترین سالن ها برای آرایش اروپایی یا آرایش لایت می باشد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09912001204